Zastosowanie lasera 940 nm w Dermatologii / Medycynie Estetycznej:

- brodawki naczyniowe
- rozwojowe wady naczyniowe
- hemangiomy
- teleangiektazje twarz /nogi
- naczyniaki gwiaździste (pajączki); naczyniaki na wargach oraz starcze
- depilacja trwała
- lipoliza
- powiększanie piersi

 

Laser w medycynie estetycznej
W medycynie estetycznej zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych laserem to jedna z najskuteczniejszych metod. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem lasera rozszerzonego naczynka. Promień lasera gwałtownie podgrzewa krew w naczynku powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Bardzo dobry efekt zabiegu zależy
od dobrania odpowiedniej długości fali emitowanej przez laser (rodzaj lasera) takiej, żeby maksimum ciepła oddawane było we krwi, a skóra podgrzewana była tylko nieznacznie. To wybiórcze działanie powstaje,
gdy promień lasera jest bardzo silnie pochłaniany
w hemoglobinie (barwnik krwi), a minimalnie
w melaninie (barwnik skóry).
Efekt zależy także od tego w jakim stopniu utleniona jest hemoglobina (kolor krwi) i jak głęboko znajdują się zamykane naczynka. Lasery o dobrze dobranej dla potrzeb medycyny estetycznej długości fali pozwalają zamykać naczynka nie tylko na twarzy, ale i na nogach. Odpowiednio skonstruowane aplikatory skupiające promień lasera w naczynkach poprawiając wybiórcze działanie lasera, pozwalają pracować małymi mocami, zmniejszając doznania bólowe i nie pozostawiając blizn.

 

Zamykanie naczynek na twarzy jest zabiegiem o dużej skuteczności i mało bolesnym.

Naczynko na brodzie przed zabiegiem Po zabiegu
Naczynko w nosie przed zabiegiem Po zabiegu

 

W okolicach szczególnie unerwionych oraz u bardzo wrażliwych na ból pacjentów można stosować środki znieczulające (schłodzenie skóry, maści znieczulające itp.)

Zamykanie naczynek na nogach jest trudniejsze i tylko niektóre lasery zamykają je skutecznie. Pełne wchłonięcie zmian na nogach po zabiegu laserowym może trwać do kilku miesięcy. Po zamykaniu dużych naczynek mogą pozostać miniaturowe blizenki.

Postęp leczenia w laserowym zamykaniu naczynek na nogach laserem
mediLas D - DORNIER.
 

Przed zabiegiem Tydzień po zabiegu 3 miesiące po zabiegu


Laserowe zamykanie naczynek na nogach (MediLas D - DORNIER)
 

Przed zabiegiem 1 miesiąc po zabiegu 6 miesięcy po zabiegu

 

Inne przykłady zamykania naczynek na twarzy (laser MediLas D Dornier)

 

Nos przez zabiegiem Po zabiegu
Zmiana typu hemangioma na wardze przed zabiegiem Po zabiegu
Zmiana na nosie przed Po zabiegu

 



Trwała depilacja wykonana laserem MediLas D.

Laser MediLas D depiluje włosy ciemne jak również włosy jaśniejsze także u osób
o ciemniejszej cerze, inne urządzenia często nie są w takich przypadkach skuteczne. Zabieg musi być powtarzany minimum 4 razy w ściśle określonych odstępach czasu aby efekt był trwały. Włos można trwale zniszczyć tylko w fazie wzrostu, konieczne jest więc powtarzanie zabiegu zgodnie z cyklem wzrostu włosa, tak aby na danym obszarze naświetlić każdy włos podczas tej właśnie fazy, zabieg powtarza się co ok. 2 tygodnie.

 

Górna warga przed depilacją Efekt po 4 zabiegach
Podbródek przygotowany do depilacji (skórę goli się na 3 dni przed zabiegiem) Efekt po 4 zabiegach

 

Przy depilacji można stosować znieczulenie np. zimnym powietrzem, lodem, suchym lodem itp.





Zabiegi fototerapii wykonywane urządzeniem IPL ®
Urządzenie IPL (Intenese Pulsed Light ) emituje pulsujące intensywne światło
o długości fali 410 – 1100 nm.
 

Wykonywane zabiegi:

Fotoodmładzania – zalecane przy łagodnych zmianach naczyniowych, teleangiektazjach, trądziku różowatym, rumieniu, zaburzeniach pigmentacji skóry, posłonecznych zmianach pigmentowych, przebarwieniach, piegach, zmianach strukturalnych skóry i naskórka "pofałdowaniach cery", niezbyt głębokich zmarszczkach , zmianach sprężystości skóry, rozszerzonych porach, oraz dla uzyskania efektu odmłodzenia i nadania świeżości skórze.
Zabiegi skracają i przebudowuja włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zminiejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki.
Usuwania przebarwień, wspomaganie leczenia trądziku i redukowanie blizn potrądzikowych.
intensywne światło wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie. dobre efekty uzyskuje się przy usuwaniu piegów, plam soczewicowatych, przebarwionych brodawek łojotokowych, a także przebarwień polekowych.

Trwałe usuwanie owłosienia urządzeniem IPL
metoda szczególnie dobra do depilacji dużych powierzchnii, dla dobrego efektu konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów.
 

Zobacz także:
  Informacje dla pacjentów wykonujących zabiegi fototerapii
  Laser firmy DORNIER MedizinTechnik®

  Cennik
 




Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Nowoczesna metoda usuwania tatuaży przy pomocy lasera impulsowego wykorzystuje różnice w absorbcji promieniowania laserowego między skórą bez tatuażu a pigmentem tuszu, którym wykonano tatuaż. Podczas laserowego strzału na skutek absorbcji przez pigment promieniowania laserowego następuje jego zniszczenie natomiast skóra, która nie zawiera pigmentu i tym samym nie absorbuje promieniowania pozostaje nienaruszona.
Efekt w tej metodzie zależy od dobrania do koloru tatuażu odpowiedniej długości fali (koloru) lasera. Ważne jest także jak wykonywany był tatuaż, stosunkowo łatwo można usunąć tatuaże wykonywane w profesjonalnych studiach, gdzie tusz nanoszony jest bardzo płytko, w przypadku tatuaży głębokich(amatorskich) efekty mogą być gorsze. Metoda ma również zastosowanie do usuwania źle wykonanych makijaży permanentnych na brwiach.
Zabieg nie jest bolesny.


Zabiegi:
Powiększania ust
Korekcji głębokich zmarszczek i bruzd
Korekcji kształtu kości policzkowych
Korekcji kształtu brody
Wygładzania blizn potrądzikowych
Korekcji innych defektów tkanki miękkiej


preparaty:
Aquamid
Aquamid jest nowym produktem dla medycyny estetycznej. Ten unikatowy żel wstrzykiwany jest podskórnie, cienką igłą, powodując natychmiastowe uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Aquamid nie jest wyczuwalny mimo że nie jest wchłanialny przez organizm. Oznacza to, że zabiegu nie trzeba powtarzać po kilku miesiącach.
Aquamid cały czas pozostaje w miejscu wstrzyknięcia, co jest jego unikatową cechą. Aquamid jest przeźroczystym żelem składającym się z 97,5% wody oraz 2,5% poliakrylamidu. Materiał ten jest bezpieczny i od wielu lat jest stosowany do produkcji elastycznych soczewek kontaktowych. W ciągu ostatnich 10 lat Aquamid został dokładnie przebadany pod względem możliwości korekcji tkanek miękkich. Badania kliniczne przeprowadzone w Europie potwierdzają jego bezpieczeństwo. Produkt posiada europejski znak bezpieczeństwa CE oraz polski Certyfikat Ministerstwa Zdrowia.
Korekcja przy zastosowaniu żelu Aquamid nie wymaga hospitalizacji ani znieczulenia ogólnego. W większości wypadków nie stosuje się znieczulenia miejscowego, jednak lekarz może je wykonać. Ze względu na stosowanie bardzo cienkiej igły odczuwalny dyskomfort jest minimalny.
Aquamid jest elastycznym wypełniaczem wstrzykiwanym podskórnie. Natychmiast po podaniu lekarz delikatnie kształtuje miejsce wstrzyknięcia, zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Po zabiegu miejsce korekcji może być miękkie i lekko opuchnięte, jednak wszystkie te objawy ustępują po jednym lub dwóch dniach. Można od razu wrócić do pracy, jednak zaleca się unikania światła słonecznego w pierwszych dwóch, trzech tygodniach po zabiegu.



Lipoliza
Lipoliza jest nowym zabiegiem, który znajduje zastosowanie w lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej. Metoda może być stosowana łącznie z liposukcją, masażami próżniowymi, mezoterapią. 5-6 dni po zabiegu wskazany jest zabieg endermologii.
Znacznie lepsze efekty zabiegu uzyskuje się u osób stosujących odpowiednią dietę oraz korzystających z czynnych form wypoczynku. Metoda polega na podskórych iniekcjach preparatu Aqualyx. Pierwsze efekty występują po 2 tyg.
Lipostabil rozpuszcza tłuszcze, powoduje rozkład tłuszczy złozonych na prostsze, co prowadzi do zmniejszenia obwodu w miejscu podania. Zabieg może być powtarzany co 2 tyg.

Usuwanie zmarszczek mimicznych
Do usuwania zmarszczek mimicznych stosuje się toksynę botulinową (BOTOX). Substancję tę wstrzykuje się używając bardzo cieniutkiej igiełki w okolice zmarszczek w mięsień. Podaje się niewielką ilość substancji i to powoduje porażenie-osłabienie mięśni wywołujących zmarszczki. Po takim zabiegu nie marszczymy czoła, brwi, przy uśmiechu nie powstają "kurze łapki". Zabieg jest prawie bezbolesny, czuje się ukłucie. Preparat działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzykniety, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast znikają zmarszczki.

Usuwanie zmarszczek statycznych
Takie zmarszczki likwiduje się tzw. wypełniaczami, czyli wstrzykiwaniem substancji wypełniających zmarszczki. Dostępne są różne wypełniacze. W naszym gabinecie używa się aktualnie Restylane®, Sculptra™, Perfectha®, Teosyal®, Surgiderm®, Juvederm®, Aquamid. Na życzenie możemy podac również inne wypełniacze.

 

Zobacz także:   Cennik
 

 




 

Polityka Cookies